הודעת משרד החקלאות על תקופות איסור דיג לשנת 2020

כמדי שנה בשנים האחרונות משרד החקלאות מפרסם הודעה לגבי המועדים בהם חל איסור דייג.
בפוסט זה נפרט לגבי המגבלות, על מי הן חלות ומתי הן חלות.

ראשית כל, נרגיע את דייגי החוף – בשום מועד אין איסור על דיג מוחלט מהחוף(אלא רק על זנים מסויימים), ולהלן הפירוט לגבי יתר שיטות הדיג:

 • בין התאריכים 19/04/2020 ועד 16/05/2020 חל איסור מוחלט של דיג לוקוסים (דקריים) ומוסרים בכל שיטת דיג שהיא לרבות דיג מהחוף.
  תאריכים אלו אמורים לחפוף לתקופת הרבייה שלהם בהם הלוקוסים מתקרבים לחוף ואז קל ונפוץ יותר לתפוס אותם, בדגש על חתיכות גדולות.
  מניעת הדיג “מתוך כוונה לאפשר לדגים מהמינים השונים המתרבים לחופי ישראל, להעמיד בבטחה דור צאצאים חדש, שיאפשר את שמירת ושגשוג משאב
  הדגה” (מתוך הודעת משרד החקלאות).
  המשמעות:
  – אין בעיה לדוג בכל שיטות הדיג (לרבות , אך אם תופסים דג מהמשפחות שהוזכרו לעיל (דקריים ומוסריים) יש להחזירו למים לאחר התפיסה (גם אם הוא מת).
  – כמו כן, הדיג מכלי שיט מוגבל בקרבת החוף ועליו להיעשות מעל עומק של 10 מטר.
  – בנוסף: לכל דיג שמצריך רשיון דיג (סירה/קיאק, צלילה או רשת זריקה) – מכסת הדיג תעמוד על 3 ק”ג בלבד ( או דג בודד גם אם הוא מעל 3 ק”ג) ולא על 5 ק”ג או שני דגים בכל משקל כמו ביתר השנה.
                          דקר הסלעים

 


מוסר

 

 • בין התאריכים 17/05/2020 ועד 30/06/2020, כולל, חל איסור מוחלט על כל דיג שדורש רשיון, כלומר: דיג מסירה, דיג ברובה צלילה או דיג ברשת הטלה (שבכה).
  אין כל מגבלה על דיג חופי.

  שימו לב: ב27/02/2020 פירסם משרד החקלאות הודעה על שימוש באמצעי עזר בדיג מהחוף (כגון רחפן וכו’) וקבע כי דיג באביזר שכזה מצריך רישיון דיג לדייג שדג עם האביזר.
  ההודעה איננה ברורה משום שאין סעיף ברשיון הדיג שמתייחס לדיג מהחוף עם אביזרי עזר אך בהחלט יכולים להיות פקחים חרוצים מדי שינסו לאכוף הוראה זו (למיטב ידיעתנו נכון לאמצע מרץ 2020 טרם החלה אכיפת בנושא זה. לחצו כאן לצפיה/הורדת ההודעה המדוברת.

 • בין התאריכים 01/07/2020 ל-31/08/2020 חל איסור על דיג מכמורתנים (לא רלוונטי לדייג החובב אלא לדייגים מסחריים בלבד).
  ראוי לציין כי במהלך הקיץ המכמורתנים ממילא מצמצמים את פעילותם בשל נחילי המדוזות שמגיעים לחופי ארצנו וממלאים את רשתותיהם ולכן האיסור בתאריכים אלו לא באמת תורם יותר מדי.

לחצו כאן לצפיה/הורדת הודעת האיסור המפורטת של משרד החקלאות.

לחצו כאן לצפיה בהודעת האיסור המקוצרת באתר משרד החקלאות, להלן לשון ההודעה:

תקופת הרבייה

בתוקף סמכותי לפי סעיף 8א(ד) לתקנות הדיג, 1937, תקופת הרבייה בים התיכון תחול מיום 19 באפריל 2020 (כ”ה ניסן תש”ף) עד ליום 30 ביוני 2020 (ח’ תמוז תש”ף) (כולל).
לאור האמור ולפי תקנה 8א(א) לתקנות, לא ידוג אדם דגים בים התיכון בתקופת הרבייה. זאת למעט דיג במכמורת ודיג בחכה מהחוף, בהתאם לתקנה 8א(א).

תקופת הגיוס במכמורת

בתוקף סמכותי לפי סעיף 8א(ד) לתקנות הדיג, תקופת הגיוס במכמורת בים התיכון תחול מיום 1 ביולי 2020 (ט’ תמוז תש”ף) ועד ליום 31 באוגוסט 2020 (י”א אלול תש”ף) (כולל). לאור האמור לפי תקנה 8א(ח) לתקנות, לא ידוג אדם בדיג מכמורת בים התיכון בתקופת הגיוס במכמורת.

ניר פרוימן
מנהל האגף לדיג ולחקלאות מים
פקיד הדיג הראשי

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Leave the field below empty!